טיפול רגשי מבוגרים

 במהלך חיינו אנו חווים גם מצבי לחץ, משבר וקושי, לעיתים נתגבר עליהם בכוחות עצמנו או בעזרת אנשים מסביבתנו הקרובה ולעיתים אנו זקוקים למישהו חיצוני בעל נוכחות מבחינה, מרגיעה ומארגנת. התערבות של איש טיפול המשלב חמלה אנושית עם כלים מקצועיים עשויה להקטין סבל, לקצר זמן משבר ולהפיח תקווה מחודשת ביכולת להתמודד ולהתגבר על הקושי.
 

טיפול פסיכולוגי אינו מותרות - הוא עוסק בחיים עצמם. הטיפול מנסה לתת מענה לבעיות שהחיים מציבים. אי שקט, חרדות ודיכאון אינן גזירות משמיים, אפשר לטפל בהן. קשיים בגיל ההתבגרות מספקים הזדמנות להתפתחות חיובית. מתחים זוגיים אינם חייבים להוביל למשבר מתמשך וגידול ילדים ניתן להפוך למקור של סיפוק ואהבה.

הטיפול הפסיכודינמי כולל הסרה של סימפטומים, אך גם מרחיק מעבר לכך. טיפול מוצלח נועד לא רק להסרת סימפטומים (לא רק להיפטר ממשהו) אלא גם לחזק את הנוכחות החיובית של יכולות ומשאבים.

 

בהקשר של כל אדם והתנאים המיוחדים לו, יכולות ומשאבים אלה עשויים לכלול את המסוגלות ליחסים ממומשים יותר, לשימוש טוב יותר בכישרונות, לשימור הערכה עצמית ריאלית, לסבילות טובה יותר לאפקט, לחוויות מיניות טובות יותר, להבנה מדויקת יותר של האדם ושל אחרים, ולעמידה באתגרי החיים מתוך חופש וגמישות רבים יותר. מטרות אלה מושגות דרך התבוננות עצמית, חקירה עצמית וגילוי עצמי, המתרחשים בתוך יחסים אותנטיים ובטוחים בין המטפל למטופל. (Shedler, 2010: 4).

ליצירת קשר וקביעת פגישה

כתובת הקליניקה

הברוש 339, כפר טרומן

טל. 052-8743092